Robotyka.com

Robotyka.com, C&M Localization Center i ASTOR wraz z Przyjazną Robotyką Kawasaki

przedstawiają:
 
SŁOWNIK ROBOTYKI
 
Słownik Robotyki został stworzony z myślą o wszystkich zainteresowanych robotyką przemysłową, którzy czytają angielskojęzyczne artykuły z tej dziedziny, lub pracują z dokumentacją techniczną w języku angielskim.
 
Słownik Robotyki, skupiający słownictwo specjalistyczne w jednym miejscu, daje możliwość ograniczenia spektrum rozpatrywanych znaczeń słów do tych używanych w robotyce przemysłowej.
 
Zachęcamy do współtworzenia i rozwijania zawartości Słownika Robotyki poprzez nadsyłanie nowych haseł oraz zgłaszanie poprawek i sugestii w formularzu na stronie „Zaproponuj hasło” lub na adres e-mail: .
 
Redakcja portalu
Robotyka.com
 
Partnerami merytorycznymi Słownika Robotyki są:
 
1. C&M Localization Center
 
Centrum Lokalizacji C&M świadczy usługi językowe dla klientów z całego świata. Zakres oferowanych usług obejmuje m.in. lokalizację oprogramowania wraz z tłumaczeniem dokumentacji, lokalizację stron internetowych, tłumaczenia tekstów specjalistycznych, informatycznych, technicznych, medycznych, prawnych, marketingowych i wielu innych.
 
Ponadto C&M oferuje współpracę z klientem w zakresie internacjonalizacji, tworzenia oraz rozwijania bazy terminologii, przygotowania dokumentów do publikacji, tak w formie elektronicznej, jak i drukowanej oraz weryfikację i kontrolę jakości tłumaczeń. Tworzone przez firmę dedykowane narzędzia informatyczne, wspomagają proces lokalizacji i zapewniają gwarantowany poziom usług.
 
Przy realizacji usług C&M wykorzystuje oprogramowanie wspomagające proces tłumaczenia oraz autorskie rozwiązania usprawniające realizację projektów lokalizacyjnych.
 
Wieloletnie doświadczenie oraz praktyczna znajomość stosowanych rozwiązań pozwalają na skuteczne doradzanie klientom C&M w zakresie budowy efektywnego systemu lokalizacji - dopasowanego do potrzeb przedsiębiorstwa, zarówno obecnych, jak i przyszłych.
 
-> www.cmlocalization.eu
 
2. ASTOR – dystrybutor robotów KAWASAKI
 
Firma ASTOR jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
 
Autoryzowanym dystrybutorem robotów przemysłowych KAWASAKI firma jest od 2007 roku. ASTOR oferuje 4 główne serie robotów Kawasaki, przeznaczone do konkretnych zadań, między innymi do paletyzacji, malowania, przenoszenia materiałów, pakowania oraz obsługi maszyn. Roboty doskonale sprawdzają się również w mechanicznym montażu, jak i też w precyzyjnym spawaniu łukowym czy cięciu laserowym, przy użyciu strumienia wody, etykietowaniu i zgrzewaniu.
 
Firma ASTOR oferuje także komplet szkoleń z zakresu robotów przemysłowych Kawasaki. Zakres informacji przekazywanych na szkoleniach obejmuje wszystkie etapy pracy z robotem. Zdobyta wiedza umożliwia świadomy i optymalny dobór robota do konkretnego zadania, wykonanie projektu stanowiska oraz symulację pracy robota w programie PC-Roset i K-Roset, programowanie i obsługę robota oraz utrzymanie ruchu.
 
Kawasaki Heavy Industries był pierwszym japońskim producentem robotów przemysłowych - fabryka Akashi została założona w 1969 roku. Koncern Kawasaki Heavy Industries stał się jednym z wiodących światowych producentów robotów przemysłowych, z biurami zlokalizowanymi na całym świecie.
 
Podstawowym czynnikiem sukcesu Kawasaki Heavy Industries, Ltd., producenta zintegrowanych systemów inżynierskich, jest wykorzystanie technologii w połączeniu z filozofią wypracowaną w trakcie ponad wieku swego istnienia, uwzględniającej wpływ firmy na środowisko.
 
Roboty Kawasaki są przykładem tej filozofii w zakresie optymalnego wykorzystywania energii oraz pozytywnego wpływu na poprawę efektywności produkcji. Nieustanny rozwój konstrukcyjny robotów Kawasaki spełnia wymagania nowej epoki.
 
-> www.astor.com.pl
-> www.astor.com.pl/robotyka